Mierzeja Sarbska – czy warto zobaczyć?

Polskie pobrzeże w naszej okolicy obejmuje przepiękny pas nadmorski o atrakcyjnym krajobrazowo terenie. Rezerwat przyrody Mierzeja Sarbska to krajobrazowy rezerwat przyrody na pograniczu pobrzeży Słowińskiegio i Kaszubskiego. Rezerwat powstał w 1976 roku i cieszy się niezmiennie dużą popularnością.

Mierzeja Sarbska jest bardzo ciekawie zlokalizowana. Znajduje się między jeziorem Sarbsko, a Morzem Bałtyckim. Określana jest jako jeden z najpiękniejszych krajobrazowo elementów polskiego wybrzeża. Niektórzy uważają, że jest jak zminiaturyzowany Słowiński Park Narodowy, a to za sprawą, m.in. ruchomych wydm parabolicznych, które mają wysokość nawet do 24 m. n.p.m. Sporą część rezerwatu zajmuje bór bażynowy. Warto zwrócić uwagę także na świetnie zachowane płaty brzezin oraz olsów. Na terenie Rezerwatu Mierzei Sarbskiej znajduje się aż 340 gatunków roślin chronionych.

Warto wspomnieć, że Mierzeja Sarbska znajduje się pod ochroną sieci „Natura 2000”.

Ten niezwykle urokliwy teren można zobaczyć dzięki udostępnionym przez Nadleśnictwo Lębork szlakom rowerowym i pieszym. Na trasie znajdują się ławeczki oraz tablice informacyjne, dzięki czemu wycieczka będzie atrakcyjna i komfortowa zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla seniorów. Miejsca, w których pojawia się zbyt duża ilość wilgoci, wyłożone są drewnianymi kładkami – z ich obecności ucieszą się z pewnością Wasze pociechy. Starszym spacerowiczom pozwolą na pokonywanie podmokłego terenu bez większych przeszkód. W czasie spaceru istnieje możliwość zejścia na plażę w wyznaczonych miejscach (jest aż 8 przejść na plażę, uatrakcyjniających wycieczkę). Aby zróżnicować sobie trasę możemy skorzystać z żółtej trasy, która liczy 5km i prowadzona jest leśną ścieżką, po czym schodzi na plażę i zawraca wzdłuż plaży w kierunku Łeby.

Czy warto zobaczyć Mierzeję Sarbską? Jeśli doceniasz uroki natury, lubisz zróżnicowany teren i poszukujesz pięknych krajobrazowo miejsc na spacer, Mierzeja Sarbska oczaruje Cię z pewnością.

Jeśli szukasz noclegu niedaleko Mierzei Sarbskiej, zapraszamy do zapoznania się z naszymi komfortowymi domkami nad morzem. „Cisza” to kompleks dobrze wyposażonych, nowoczesnych domków, które pozwolą na spokojny wypoczynek dla całej rodziny. Doceń lokalizację: mamy blisko do morza i nad jezioro. Zapraszamy gorąco.

Share: